Přeskočit na hlavní obsah

1000 důvodů, proč mít psa

Existuje 1 000 důvodů, proč mít psa?


Na   https://www.facebook.com/zivotseshibainu/ hledáme 1000 důvodů, proč mít psa. První dva důvody jsou moje a zbytek čtenářů mého blogu (postupně doplňuji). Důvody můžete přidávat i pod tento článek do komentáře. Najdeme společně 1000 důvodů, proč mít psa?



 1. Konec starostí o finance – když máte psa, tak již nemusíte řešit, co s přebytečnými penězi. Výcvik, nejlepší strava, pamlsky, pelíšky, obojky, vodítka, hračky, veterináři, … Pes vám ukáže, jak se dají peníze perfektně využít.
 2. 100 % dávka pozitivní energie – chmury, starosti, vše je pryč. Stačí se jen podívat do těch psích očí a hned vám bude připadat svět krásnější. Pes je nejlepší antidepresivum na světě.
 3. Nejlepší kámoš a společník na procházky.
 4. Vše, co spadne na zem, sežere -funguje jako vysavač.
 5. Na procházku prostě MUSÍŠ za každého počasí.
 6. Nikdo tě nepřivítá tisíckrát za den tak ochotně jako on,
 7. Zlepšení fyzické kondice.
 8. Na kafe už nemusím sama a dbá o mé zdraví.
 9. Naučí vás trpělivosti.
 10. Perfektní postelový zahřívač.
 11. Myčka, osobní trenér, klaun, kamarád, chůvička a ochranář v jednom.
 12. Nedovolí vám ztloustnout - stačí malá nepozornost a jsou to zloději masa, chlebíčků a zákusků.
 13. Obranář za plotem.
 14. Lovec myší a všech nepříjemných hlodavců.
 15. Skvělý hrabač děr.
 16. Společník do nepohody i pohody.
 17. Regulátor botníku, šatníku a veškerého nábytku - konec hádek s manželem na téma: "Ty už sis zas koupila nové lodičky?" Se psem máte permanentní omluvu pro vaše nákupy. Staré boty vám přece sežral pes.
 18. Nejvěrnější přítel člověka.
 19. Získáte tajnou přísadu do jídel: vaše jídlo je vždy o CHLUP lepší :D 
 20. Nejlepší seznamka - nikdy byste se neseznámili s tolika lidmi (i s těmi, se kterými se seznámit nechcete), nebýt venčení psa.
 21. Nikdy nebudete jíst sami.
 22. Vždy na vás někdo doma čeká.
 23. Nejlepší utěšitel - pozná, když vám není dobře a snaží se vás utěšit.
 24. Skvělý spolucestující do auta.
 25. Pes není (na rozdíl od člověka) zlý (jen v případě špatné výchovy majitelem).
 26. Zamezuje plýtvání jídlem - ideální dojídač zbytků.
 27. Super budík.
 28. Je vděčný za sebemenší pozornost.
 29. Omezuje pobyt u počítače.
 30. Nachystá vám překvapení každý den - nikdy nemůžete vědět, co váš čtyřnohý miláček udělá.
 31. Nikdy se se psem nenudíte
 32. Umí dát najevo, že má radost, když vás vidí.Neumí ji předstírat, takže víte, že ta radost je skutečná a že vás má skutečně rád.
 33. Konec s tichou domácností. Bojíte se ticha? Pořiďte si psa, rozmazlete ho a máte po tichém domově :)


1000. Psi jsou prostě nejlepší 💓




Komentáře

 1. To s tou procházkou za každého počasí je pravda. Sice když prší nadávám,ale jsem ráda, že jsem venku.

  OdpovědětVymazat
 2. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Obchod odkudkoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Výcvik pozitivkou úvod

Výcvik šib je téma samo o sobě. Objevují se názory, které říkají, že shibu prostě vycvičit nelze. Osobně se mi ale nejvíce líbí názor, že shibu nemá cenu cvičit, se šibou se musíte domluvit. Dnes už vím, že tenhle názor je nejbližší tomu, co se v reálu děje. Shiba je svá, paličatá, dělá věci s rozmyslem a nedělá věci, o kterých není přesvědčena, že mají význam. Není to žádný bláznivý ratlík, který bude skákat tak, jak pískáte. Na druhou stranu je shiba hrozně učenlivá, inteligentní. To jsou ty nejdůležitější předpoklady, se kterými se dá při výcviku pracovat. Foto: Petra Marečková  http://psipark.cz/aktuality Naše začátky ohledně výcviku byly trochu chaotické a dodnes mě to mrzí. Byli jsme, co se týče výcviku psů, úplní začátečníci. Naším cílem bylo vycvičit psa a moc jsme nepřemýšleli nad tím jak. Vybrali jsme klasický cvičák, který nám doporučila známá. Na ten cvičák chodíme dodnes, takže tu rozhodně neříkám, že to byla chyba, ale bereme ho spíše jako další krok k socia