Přeskočit na hlavní obsah

1000 důvodů, proč mít psa

Existuje 1 000 důvodů, proč mít psa?


Na   https://www.facebook.com/zivotseshibainu/ hledáme 1000 důvodů, proč mít psa. První dva důvody jsou moje a zbytek čtenářů mého blogu (postupně doplňuji). Důvody můžete přidávat i pod tento článek do komentáře. Najdeme společně 1000 důvodů, proč mít psa? 1. Konec starostí o finance – když máte psa, tak již nemusíte řešit, co s přebytečnými penězi. Výcvik, nejlepší strava, pamlsky, pelíšky, obojky, vodítka, hračky, veterináři, … Pes vám ukáže, jak se dají peníze perfektně využít.
 2. 100 % dávka pozitivní energie – chmury, starosti, vše je pryč. Stačí se jen podívat do těch psích očí a hned vám bude připadat svět krásnější. Pes je nejlepší antidepresivum na světě.
 3. Nejlepší kámoš a společník na procházky.
 4. Vše, co spadne na zem, sežere -funguje jako vysavač.
 5. Na procházku prostě MUSÍŠ za každého počasí.
 6. Nikdo tě nepřivítá tisíckrát za den tak ochotně jako on,
 7. Zlepšení fyzické kondice.
 8. Na kafe už nemusím sama a dbá o mé zdraví.
 9. Naučí vás trpělivosti.
 10. Perfektní postelový zahřívač.
 11. Myčka, osobní trenér, klaun, kamarád, chůvička a ochranář v jednom.
 12. Nedovolí vám ztloustnout - stačí malá nepozornost a jsou to zloději masa, chlebíčků a zákusků.
 13. Obranář za plotem.
 14. Lovec myší a všech nepříjemných hlodavců.
 15. Skvělý hrabač děr.
 16. Společník do nepohody i pohody.
 17. Regulátor botníku, šatníku a veškerého nábytku - konec hádek s manželem na téma: "Ty už sis zas koupila nové lodičky?" Se psem máte permanentní omluvu pro vaše nákupy. Staré boty vám přece sežral pes.
 18. Nejvěrnější přítel člověka.
 19. Získáte tajnou přísadu do jídel: vaše jídlo je vždy o CHLUP lepší :D 
 20. Nejlepší seznamka - nikdy byste se neseznámili s tolika lidmi (i s těmi, se kterými se seznámit nechcete), nebýt venčení psa.
 21. Nikdy nebudete jíst sami.
 22. Vždy na vás někdo doma čeká.
 23. Nejlepší utěšitel - pozná, když vám není dobře a snaží se vás utěšit.
 24. Skvělý spolucestující do auta.
 25. Pes není (na rozdíl od člověka) zlý (jen v případě špatné výchovy majitelem).
 26. Zamezuje plýtvání jídlem - ideální dojídač zbytků.
 27. Super budík.
 28. Je vděčný za sebemenší pozornost.
 29. Omezuje pobyt u počítače.
 30. Nachystá vám překvapení každý den - nikdy nemůžete vědět, co váš čtyřnohý miláček udělá.
 31. Nikdy se se psem nenudíte
 32. Umí dát najevo, že má radost, když vás vidí.Neumí ji předstírat, takže víte, že ta radost je skutečná a že vás má skutečně rád.
 33. Konec s tichou domácností. Bojíte se ticha? Pořiďte si psa, rozmazlete ho a máte po tichém domově :)


1000. Psi jsou prostě nejlepší 💓
Komentáře

 1. To s tou procházkou za každého počasí je pravda. Sice když prší nadávám,ale jsem ráda, že jsem venku.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…