Přeskočit na hlavní obsah

Recenze GRANULE MARP

Na trhu najdeme spoustu krmiv a vyznat se v nich je opravdu složité. Budu se tedy snažit vám hledání toho správného usnadnit a psát postupně recenze na jednotlivá krmiva. Dnes se podíváme na holistické krmivo MARP (Lamb ALS).

Vůně a velikost granulí MARP

Napřed jsem se zaměřila na to základní, co zjistíte u těchto granulí sami. Jakmile otevřete pytel, ucítíte silnou vůni jehněčího masa, což pokládám za velké plus. Již jsem měla v ruce pár granulí, které smrděly vyloženě jak Magi a měly do přírodní vůně na míle daleko. Granule MARP tedy krásně voní jehněčím. Dalším plusem je to, že granule jsou drobné.  Nevím jak ostatní psi, ale náš pes má raději drobnější granule. Menší velikost ocení i starší psi.

Hlavní výhoda krmiva MARP

Za úplně tu největší výhodu pokládám to, že se jedná o krmivo bez obilovin, je tedy vhodné pro psy s potravinovou alergií. Další jeho předností je vysoké procento proteinů ze živočišných zdrojů a z pohledu chuťových pohárků psa i to, že obsahuje čerstvé maso, čímž se granule stávají pro psy chutnější.

Já se obecně při výběru granulí zaměřuji na to, aby byly hypoalergenní a bez chemických konzervantů a barviv. To vše tyto granule splňují.


Složení

Podrobné složení najdete na stránkách MARP. Granule obsahují 79 % proteinů ze živočišných zdrojů, a to je docela vysoké číslo. Jehněčího masa obsahují 25 %, sušeného jehněčího masa 17 %, jehněčího tuku 4 % a 2 % tvoří jehněčí vývar. V granulích je čerstvé maso, čímž se zvyšuje chutnost krmiva.

Množství bílkoviny

V granulích je 24 % hrubé bílkoviny, což je dobrá hodnota, vzhledem k tomu, že se doporučuje minimálně 18 %. Pro aktivní psy by měl být obsah bílkoviny mírně vyšší. Důležité je, že se jedná o bílkoviny ze živočišných zdrojů.

Množství vlákniny

Granule obsahují 3,5 % hrubé vlákniny. Ta zajišťuje správnou funkci střev. Pokud váš pes netrpí obezitou, je pro něj tato hodnota dostačující. Pro obézní psy bych doporučila granule s vyšším procentem vlákniny.

Množství tuků

V pořádku je i množství tuků. V granulích je hrubých tuků 15 %. Tuky jsou samozřejmě pro pejska cenným zdrojem energie a pomáhají mu vstřebávat vitamíny. Nemluvě o tom, že zvyšují chutnost krmiva. Množství tuků by mělo být do 20 %.

Hrubý popel

Krmivo obsahuje 9 % hrubého popelu. 5 - 9 % považuji za standardní číslo. Pokud má váš pes ale nějaké problémy s ledvinami, upřednostnila bych krmivo s nižším množstvím popelu. Jinak se nebojte, popel je součástí každého krmiva a opravdu se nejedná o žádný popel z kamen, jak se někteří domnívají.

Vitamíny a minerály

Jako skvělé hodnotím velké množství vitamínů a minerálů. Není se čemu divit, protože krmivo obsahuje spoustu zdravých věcí. Pivovarské kvasnice, vojtěšku, mořskou řasu, šípek, mátu,petržel, anýz apod. Obsahuje lecitin, taurin (kyselina 2 - aminoethansulfonová), vitamín A, D3, biotin (B7) a mnoho dalších.

Optimální poměr Omega 3 a 6 v tomto krmivu by měl mít pozitivní vliv na zdravou a lesklou srst psa.

Doporučení

Za mne osobně a samozřejmě i za Šejminku holistické krmivo MARP doporučujeme. Určitě se jedná o dobrý poměr ceny a kvality a patří mezi nejlepší krmiva na českém trhu. Koupit ho můžete například zde.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Se psem k Balatonu

Balatongyörök Léto už sice pomalu končí, ale tento článek bude aktuální každý rok. Na začátku musím přiznat, že jsem byla dost skeptická vůči letní dovolené se psem. Přece jen je něco jiného, když vezmete psa na víkend po Čechách nebo někam na hory a něco jiného, když jedete k moři, v našem případě k Balatonu. Zpětně ale musím říci, že jsem byla moc ráda, že jsme ji vzali s sebou a to i přesto, že nás v mnoha ohledech omezovala a dovolená byla přece jen jiná, než kdybychom Šejminku s sebou neměli. Základní tipy, jak se psem k Balatonu: Hrad Sümeg Zařiďte si cestovní pas pro psa – zní to složitě, ale pas funguje jako očkovací průkaz. Dojděte si ke svému veterináři, který vám pas vystaví, a zároveň s tím psa naočkuje. Pokud tedy víte, že se psem budete chtít někdy vycestovat, nechte mu pas vystavit automaticky při očkování, protože jinak ho budete muset přeočkovat, i když ještě jeho očkování bude v platnosti. Po vystavení pasu, a tedy po přeočkování, může pes vycestov

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš