Přeskočit na hlavní obsah

Recenze stanu 2 SECONDS FRESH&BLACK 3

Dnešní recenze bude trochu netradiční, protože se bude týkat stanu. Konkrétně stanu 2 SECONDS FRESH&BLACK 3 od Decathlonu. A píši ji nejen v návaznosti na můj článek o stanování se psem, ale také hlavně proto, že jsem z něj tak nadšená, že bych se o jeho výhody chtěla podělit i s ostatními.

Než se dostanu k parametrům, tak se musím v krátkosti zastavit u designu. Design stanu je tím, co vás musí zaujmout na první pohled. Jednoduchý, moderní, zaměřující se na detail. Není to opravdu jen o barvě, ale o celkovém provedení.

Dalším příjemným zjištěním je cena. Něco málo přes 2 000 Kč za stan pro tři osoby, s těmito funkcemi, je více než dobrá cena.

Tím nejlepším je ale samotný princip postavení stanu během několika sekund. Ideální zvláště pro ty, kteří chtějí stanovat ve volné přírodě a každý den jinde. Výrazně se tím ušetří čas, který určitě po náročném výletu, je vhodnější věnovat raději odpočinku.
Jednoduché je i následné složení, ale doporučuji si ho dopředu vyzkoušet, než stan začnete skládat někde v přírodě. Je to jednoduché, když víte jak na to. Nám osobně hodně pomohl video návod na stránkách Decathlonu.

A co se týče prostoru, tak v tom případě je stan ideální pro tři osoby nebo dvě osoby a dva až tři psy (pokud tedy nemáte roztahovačného jak my :)

Funkce, které jistě oceníte

Kromě samotného principu 2 Seconds je velkou výhodou koncept Fresh&Black, který umožňuje dokonalé odstínění i zatemnění. Ve stanu vám nebude v parných dnech takové horko, i díky systému mechanického odvětrávání. Stan má na obou bočních stranách totiž větrací otvory, které se volně zavěšují na lanka, čímž může do stanu proudit vzduch. Ten proudí i díky otvoru vzadu stanu, kdy lze nadzvednout celá zadní část. Velkou výhodou je to, že vše ovládáte z vnitřku stanu, pouhým zatažením za lanka. Další z mnoha přednostní je zatemnění, kdy si naopak můžete užívat tmy i za bílého dne.

Nepromokavost a odolnost stanu jsme vyzkoušeli pouze za střední letní přeháňky, ale za relativně vysokého větru a i zde bylo všechno bez problémů.

Jako žena jsem ocenila navíc 4 kapsičky na věci (chápejte: spreje na medvědy, psí pamlsky, tunu hygienických ubrousků, mobilu... Prostě samých důležitých věcí), možnost zavěšení svítilny a hlavně existenci malé předsíňky na psí misku s vodou a hlavně na páníčkovo boty.

A teď vážně, tento stan doporučuji na 100 %. Nenašla jsem na něm jednu jedinou věc, kterou bych mohla zkritizovat. Samozřejmě ho nenarvete do batohu, ale je super skladný, když cestujete autem. Design, technologie, smysl pro detail, prostor a cena. To je to, co hovoří pro koupi tohoto stanu.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Výcvik pozitivkou úvod

Výcvik šib je téma samo o sobě. Objevují se názory, které říkají, že shibu prostě vycvičit nelze. Osobně se mi ale nejvíce líbí názor, že shibu nemá cenu cvičit, se šibou se musíte domluvit. Dnes už vím, že tenhle názor je nejbližší tomu, co se v reálu děje. Shiba je svá, paličatá, dělá věci s rozmyslem a nedělá věci, o kterých není přesvědčena, že mají význam. Není to žádný bláznivý ratlík, který bude skákat tak, jak pískáte. Na druhou stranu je shiba hrozně učenlivá, inteligentní. To jsou ty nejdůležitější předpoklady, se kterými se dá při výcviku pracovat. Foto: Petra Marečková http://psipark.cz/aktuality
Naše začátky ohledně výcviku byly trochu chaotické a dodnes mě to mrzí. Byli jsme, co se týče výcviku psů, úplní začátečníci. Naším cílem bylo vycvičit psa a moc jsme nepřemýšleli nad tím jak. Vybrali jsme klasický cvičák, který nám doporučila známá. Na ten cvičák chodíme dodnes, takže tu rozhodně neříkám, že to byla chyba, ale bereme ho spíše jako další krok k socializaci Šejmin…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…

Můj pes není liška!

Shiba-inu

Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme.
Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné…
No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici lišky choval a já…