Přeskočit na hlavní obsah

Recenze GPS lokalizátor 1. REX SERVICES

Dnešní recenze se týká GPS lokalizátoru od firmy 1. Rex Services. Koupit ho můžete zde.

Obsah balení GPS lokalizátoru REX

Součástí balení jsou:
  • GSP lokalizátor
  • silikonové pouzdro
  • nabíjecí kabel
  • provizorní obojek
  • SIM karta s údaji sloužícími k přihlášení do systému REX
  • Návod k použití

Design GPS lokalizátoru REX


V první fázi se podívám na to, co vidí na první pohled každý zákazník. Designu nemám vesměs co vytknout. Oku určitě lahodí kombinace bílé a modré barvy. Důležité hlavně je, že je zařízení velmi malé (45x35x15 mm) a lehké (25 g). Hrany nejsou ostré, díky čemuž se s GPS dobře manipuluje.

Součástí balení je silikonové pouzdro, do kterého se GPS lokalizátor vkládá. Manipulace s ním je velmi jednoduchá. Samotnou GPS jsem z pouzdra vyndavala xkrát a za celou dobu nedošlo k jeho poškození ani natažení.


Nasazení GPS lokalizátoru REX na psa


Asi největší problém GPS lokalizotáru vidím v nasazení na psa. Součástí balení je sice obojek, ale nepokládám ho za úplně pro psa dostačující - není to obojek, ale spíše pásek, určitě nesplňující parametry kvalitního obojku. Délka provizorního obojku je 37 cm, což je mimochodem přesně délka na naši shibu. Obojek, který je součástí balení nedoporučuji používat, ani jako přídavný obojek k vašemu (kovový kroužek docela cinká o plastovou sponu). Počítejte tedy s tím, že budeme muset připevnit lokalizátor na váš obojek či kšíry. Úchyty na silikonovém pouzdru se dají natáhnout, ale na obojky o max. šířce cca 3 cm. Šejmi má ale obojek širší, proto jsme nasazení vyřešili tím, že jsme pouzdro natáhli na kšíry.

Nabíjení GPS lokalizátoru REX 

Součástí balení je USB kabel, který připojíte do standardní nabíječky, kterou používáte na mobil. Do zařízení se ale kabel nezasouvá jako do klasického mobilu, ale vzhledem k parametrům se k zařízení zacvakne pomocí magnetu. Magnet je ale slabý. Proto doporučuji, abyste si neničili baterku, nabíjejte pouze na místech, kde nehrozí, že kabel během nabíjení posunete.

Samotné fungování GPS lokalizátoru REX

Zařízení splňuje to, co od někoho očekáváte. Po přihlášení do systému vidíte mapu, kde je vyznačena poslední poloha vašeho psa. Zároveň si můžete zobrazit historii poloh uložených v serveru.
V případě hodnocení pouze funkčnosti, nemám co vytknout. Psa můžete sledovat v jakémkoliv zařízení, které má přístup k internetu. V případě útěku psa, to bude zřejmě mobil. Systém je responzivní na mobilní zařízení. 

Vnitřní systém bych každopádně doporučila vytvořit přímo na GPS lokalizátor psích mazlíčků. V současné chvíli funguje i pro ostatní GPS lokalizátory - aut apod. Určitě by se ale hodila mobilní aplikace, která je zatím ve vývoji. Poloha psa je hlášena každou minutu. Vy vidíte na mapě, kde pes je a jaká je jeho rychlost. Zároveň se můžete propojit s Google Maps, takže získáte informace o tom, jaká je vaše poloha vzhledem k poloze psa a následně se k psovi přibližujete za pomoci klasické GPS v mobilu. Systém funguje ve spolupráci s T-mobilem, takže počítejte s tím, že informace o poloze psa dostanete pouze ve chvíli, kdy bude pes na signálu tohoto operátora.

Počítejte také s tím, že pohledem nepoznáte, zda je zařízení zapnuté. Zjistíte to pouze charakteristickými zvuky při zapínání a vypínání. Zařízení se vypíná a zapíná delším stisknutím tlačítka, takže se nemusíte bát, že by ho pes dokázal sám vypnout, kdyby se o něco opřel.

Plusem určitě je vodotěsnost zařízení. Kupodivu přežilo i Šejminky honění srnky a vyválení se v lesním Chanelu. V náročnějších podmínkách jsme tedy již opravdu testovat nemohli.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Výcvik pozitivkou úvod

Výcvik šib je téma samo o sobě. Objevují se názory, které říkají, že shibu prostě vycvičit nelze. Osobně se mi ale nejvíce líbí názor, že shibu nemá cenu cvičit, se šibou se musíte domluvit. Dnes už vím, že tenhle názor je nejbližší tomu, co se v reálu děje. Shiba je svá, paličatá, dělá věci s rozmyslem a nedělá věci, o kterých není přesvědčena, že mají význam. Není to žádný bláznivý ratlík, který bude skákat tak, jak pískáte. Na druhou stranu je shiba hrozně učenlivá, inteligentní. To jsou ty nejdůležitější předpoklady, se kterými se dá při výcviku pracovat. Foto: Petra Marečková  http://psipark.cz/aktuality Naše začátky ohledně výcviku byly trochu chaotické a dodnes mě to mrzí. Byli jsme, co se týče výcviku psů, úplní začátečníci. Naším cílem bylo vycvičit psa a moc jsme nepřemýšleli nad tím jak. Vybrali jsme klasický cvičák, který nám doporučila známá. Na ten cvičák chodíme dodnes, takže tu rozhodně neříkám, že to byla chyba, ale bereme ho spíše jako další krok k socia