Přeskočit na hlavní obsah

Zdravé psí sušenky

Vlastní recept na zdravé psí sušenky, které Šejmi naprosto miluje. Mohu říct, že jsem sama překvapena, protože jí jen tak něco nechutná. Pokud nás sledujete na Instagramu (@zivotseshibainu) tak jste mohli vidět, jak si sušenky zamilovala.

Suroviny na játrové sušenky

270 g očištěných kuřecích jater
250 g ovesných vloček
2 žloutky
1 velká mrkev

Postup přípravy

Příprava je naprosto jednoduchá. Vložíte do mísy játra, ovesné vločky a 2 žloutky a vše rozdrtíte tyčovým mixérem. Chvíli to trvá než se vytvoří rozdrcená hmota. Mně se dlouhou dobu zdálo, že je tam těch vloček moc, ale nebylo, bylo jich akorát. Když je již vše rozdrcené, přidáme na jemno nastrouhanou mrkev a jen zlehka promixujeme tyčovým mixérem. Celou směs rovnoměrně naneseme na plech o výšce cca půl centimetru.

Vložíme do předehřáté trouby a pečeme při 160 °C 8 minut. Potom plech vyndáme z trouby a vykrajovátkem vykrojíme libovolné tvary, odkrojky necháme také na plechu a opět vložíme do trouby, kde pečeme dalších cca 8 minut. 

Sušenky hlídejte, ať se vám nepřipálí, protože doba pečení závisí na tloušťce těsta a samozřejmě vaší troubě. Sušenky vyndaváte ještě měkké. Vyndané vám potom na plechu mírně ztvrdnou, ale přesto budou uprostřed vláčné.

Poznámka k receptu. 


  • Mohou psi játra? Ano, ale v malém množství a ne pravidelně. Syrová játra nebo časté podávání jater vařených může mít totiž za následek toxicitu vitaminem A.
  • Mohou psi ovesné vločky? Ano, jsou dokonce pro ně velmi zdravé. Posilují kosti, uklidňují nervový systém apod. Většinou se doporučuje je podávat rozvařené ve vodě, protože jsou tak lépe pro psy stravitelné. Opět platí, všeho s mírou.


PSÍ BLOG
Náš Facebook: https://www.facebook.com/zivotseshibainu/
Náš Instagram: @zivotseshibainu


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…