Přeskočit na hlavní obsah

Romantika na Brněnsku

Se psem se dá prožít úplně vše, jen musíte chtít a umět si vychutnat to kouzlo okamžiku. A tak se prostě i stane, že si uvědomíte, že můžete zažít se psem i spoustu romantických chvil. Ale raději si k tomu psovi ještě přibalte partnera a vyražte na nějaké skvělé místo☺

A my jsme právě jedno takové skvělé romantické místo objevili v sobotu. A jak to tak bývá, to, co plánujete nejméně, je nakonec to nejlepší.

Náš sobotní výlet totiž nebyl o hledání krásných míst a míst k tipům na výlety se psem, ale byl jen takovým tím výletem z praktických důvodů. Pořídili jsme si totiž dron na naši cestu po Evropě a hledali jsme lokalitu, kde by se dal vyzkoušet. Ono se totiž ukázalo, že zkoušet ho v našem bytě není překvapivě ten nejchytřejší nápad 😀 A tak jsme hledali v okolí Brna místo, kde není moc stromů a všude jsou samá pole a louky

Nakonec jsme takové místo na mapě objevili. Mezi obcemi Těšany a Borkovany. V blízkosti Borkovanského rybníka. Původně jsme chtěli odbočit k rybníku v Těšanech, ale nenašli jsme odbočku (je hned za cedulí konec obce), a tak jsme jeli k místu přes Borkovany. A jsem za to moc ráda. (trasa: https://mapy.cz/s/20VDi - až k označení cíl se dostanete autem, jen tam není oficiální cesta). Borkovany jsou totiž jedna z těch vesnic, ve které se zastavil čas a která vás hned při příjezdu vtáhne do romantické nálady.
Přijeli jsme k místu, kde bylo mnoho polí, vinic, ale hlavně k místu, kde se nachází nádherný Borkovanský rybník, z jednoho břehu lemovaný vysokými topoly, zatímco z druhého břehu chráněný honosně se tyčícími vrbami. 

Mohu říct, že jsme rázem na nějaký dron zapomněli a celou oblast jsme si prošli. Nejkrásnější část je kolem rybníka, ale pokud se vydáte cestou směr Těšany, tak budete procházet kolem krásné vodní nádrže Těšany, jejíž okolí je opravdu romantické. A hlavně máte pocit, že jste úplně mimo civilizaci, v panenské přírodě. Celé údolí mezi obcemi Těšany a Borkovany je opravdu dokonalé. Příští rok se sem určitě vrátíme, na nějaký rodinný piknik, či na opékání buřtů v ohništi na břehu těšanské vodní nádrže. 

No a pro ty, co milují drony, tak na polích v blízkosti borovanského rybníka si je můžete vyzkoušet podle libosti. 

Další tipy na výlety na Brněnsku najdete zde.

A samozřejmě nás nezapomeňte sledovat na Facebooku. https://www.facebook.com/zivotseshibainu/
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…