Přeskočit na hlavní obsah

Co asi cítí pes z množírny

Je mi krásně, mám úžasné páníčky a můj život je báječný. Panička mě neustále hladí, chodí se mnou na výlety a já nemohu být šťastnější. Minulý týden jsem oslavila dva roky a páníčci pro mě udělali krásnou oslavu. Měla jsem dort, dostala spoustu dárků a hlavně spoustu lásky. A pak páníčci jednou odjeli a už se nevrátili. Čekám na ně a jsou pryč. Puká mi srdce. Utíkám, hledám je. Kde jsou? Padám únavou a probírám se až v kleci. Všude samí psi, někteří kňučí a někteří již ani nemají sílu vydat ze sebe hlásku. Jsem zmatená, nechápu, co se děje. Kde jsem se tu vzala? Proč jsem v kleci? Rozhlížím se kolem a zrychluje se mi tep. Panikařím, šílím. Jak je tohle možné? Jsem v kleci. Má klec ani není na zemi, ale je na další kleci, kde se klepe strachy malý jorkšír. Nade mnou další klec. Je jich tu tolik.
Kde to proboha sem?

Chce se mi na záchod, ale nikde tu nevidím žádnou trávu. Už to nevydržím. Chci své páníčky. Co mám dělat? Snažím se na to nemyslet, ale už to nevydržím. Pomalu mi stéká moč po pacičkách, jorkšírkovi do klece. Promiň, zakňučím, abych mu dala najevo, že opravdu nerada, ale jemu to nevadí. On je na to totiž zvyklý. Už měsíc je v dolní kleci. Pomalu si zvykám i já. Den za dnem. Týden za týdnem. A měsíc za měsícem. Pomalu zmizelo vše krásné z mého původního života. Už jsem jen tělo, co musí v tomhle žít. Piji jen špinavou vodu a jím páchnoucí zbytky něčeho, co dřív bylo lidské jídlo. Zlá ženská, která k nám občas chodí, nám vždy klackem mlátí do klecí, aby dala najevo, že ona je tu pánem. Ale už ani ji nevnímám. Snažím se uzavřít do svého světa a nemyslet na to, kde jsem. Usínám v naději, že se probudím a bude líp, ale není. Každé ráno se probouzím na tom samém místě. V té samé továrně na utrpení psů.


Před měsícem jsem porodila štěňata. Alespoň malý kousek štěstí, v tomhle černém světě, ale dnes mi je berou. Jdou pryč a já vím, že už je nikdy neuvidím. Stejně jako ta, která jsem porodila nedávno. Už ani nevím, kdy to bylo, protože čas pro mě přestal existovat. Už nemůžu, vše mě bolí. Duše i tělo. Jsem strhaná a chci umřít. Věřím, že když umřu, tak se shledám se svými původními páníčky a zas mi bude líp. Kdy tohle utrpení skončí a proč ho nikdo nezastaví? Kde jsou ti všichni hodní lidé, které jsem vídala a proč mi ani jeden z nich nepomůže? A kdo mi bere má štěňátka a proč? 

Komentáře

  1. Lidé by si měli uvědomit jednu věc před pořízením pejska a to že když už se rozhodnou pro určité plemeno tak by mělo být s pp a nebo z utulku pokud je jim to jedno.Každopádně množírny nepodporovat a vidět prostředí ve kterém štěnátko žilo než si ho přineseme domu.Tím že zachráníme jednoho pejska životy ostatních se nezmění, budou stále v kleci ve strašných podmínkách ba naopak zvýší se nabídka a my tupě myslíme že jsme udělali dobrý skutek a zachránili němou tvář se smutnými oči přitom jsme jen podpořili množírny na kterých lidi vydělávají ,je to nehumánní a jako nad druh by jsme se neměli chovat myslíme si že nám patří svět ale omyl příroda nám to vše vrátí zpět

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…