Přeskočit na hlavní obsah

Já a moji vycvičení páníčkové

Konečně mě panička nechala, abych taky něco napsala. Prý o mně píše blog a čtou ho prý hrozně skvělí lidi. A prý je fakt dobrej. To sice nemohu posoudit, ale jak paničku znám, tak je spíše úplně trhlej. Jsem ale údajně jeho důležitou součástí. Pořád mě fotí a chce, abych byla šíleně virální. Nevím, co to je, ale zní to vážně hrozně. Úplně si dokážu představit, jaké kraviny o mě panička píše, tak teď napíši něco já, abyste věděli, jak je to u nás ve skutečnosti.

Mám páníčky ráda, jsou fakt hodní a moc je miluji. Nejvíc se mi na nich ale líbí to, že jsou dobře vycvičitelní. Něco jako BORDER KOLIE. Sice mi to dalo zabrat, ale nakonec pochopili, že by mě měli poslouchat. Venku dělají jen to, co chci já, a mohu si chodit kudy chci. Panička tedy dělá, že jí to vadí a naoko se vzteká, ale já vím, že je šťastná, když jsem šťastná já.

Oba páníčci měli období, kdy se mě snažili donutit, abych dělala věci, co jsem dělat nechtěla. Třeba chodit u nohy. "Sorry jako". Co bych asi z toho měla? Jo anebo ta kravina s přinášením míčku. Ať si pro něj dojdou sami, když mi ho chtějí házet. No a teď jsem si ještě vzpomněla na to, jak chtěli, abych se naučila couvat. Jsem snad nějakej rak? Vážně jsem fakt ráda, že si brzo uvědomili, že jsem šiba a nemají mě otravovat takovýma kravinama.  

A teď něco k tomu, kde bydlím. U nás doma je to fajn, spím 18 hodin denně a zbylé hodiny si hlídám své majetky. Mám 2 pelíšky na zemi a deku. Plus jsem zabrala páníčků postel, což je fakt super, protože mají paměťovou pěnu a v té se mi moc hezky spinká. A co teprve ten jejich polštář, co vyvinula NASA. Nevím, kdo ta NASA je a kde bydlí, ale dělá fakt skvělé polštáře.

A pak bych vám ještě chtěla napsat…. A nebo víte co? Napíši to až někdy jindy. Dnes už se mi nechce.

Váš šíleně virální pes
Jo a buďte tak hodní a sledujte nás na Facebooku. https://www.facebook.com/zivotseshibainu/?fref=tsKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…