Přeskočit na hlavní obsah

Vybrali jsme Brunio

www.brunio.cz
Změna psí stravy je velkým krokem, který je potřeba dobře promyslet. Znám kolem sebe spoustu lidí, kteří mění psům žrádlo jako ponožky, a to rozhodně není dobře. Rozhodí se tím psům trávení, což vede k zažívacím problémům. O špatném využití živin ani nemluvě.

My tedy rozhodně Šejmince neměníme stravu, jak nás napadne a než jsme přešli na Brunio, zjistili jsme si o firmě a jejích výrobcích mnoho informací.

Pokud vám Brunio nic neříká, je to tím, že značka změnila nedávno název. Dříve se jmenovala Health4dog. Jedním z důvodů, proč nás nadchla, je příprava stravy z kvalitních surovin. Na odpady, které se dávají do granulí, můžete u Brunia zcela zapomenout. Psi dostávají stravu složenou z ideálního poměru masa, zeleniny a přílohy. Je tedy zaručen dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Na to má vliv i způsob, jakým je strava připravována, tedy v páře.
Dost nás přesvědčila skutečnost, že jídlo bylo vytvořeno odborníky na výživu psů. Navíc je v potravinářské kvalitě, a to je přesně to, co si myslím, že si můj pes zaslouží.

Jak jsem již nedávno psala, Šejminka má problémy s drbáním. A drbání byl vlastně jeden z důvodů, proč vznikla tato strava, kdy majitelka firmy se snažila vyřešit tyto obtíže u svého psa.

I díky tomu vznikla vařená strava pro psy, kdy si můžete vybrat z několika složení. Šejminka má nejraději rybí a kuřecí s pohankou, ale koupit se dají i varianty: krůtí, hovězí a zvěřina.
Jsem moc ráda, že existují firmy, které si uvědomily, že i psi si zaslouží kvalitu.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…