Přeskočit na hlavní obsah

Vybrali jsme Brunio

www.brunio.cz
Změna psí stravy je velkým krokem, který je potřeba dobře promyslet. Znám kolem sebe spoustu lidí, kteří mění psům žrádlo jako ponožky, a to rozhodně není dobře. Rozhodí se tím psům trávení, což vede k zažívacím problémům. O špatném využití živin ani nemluvě.

My tedy rozhodně Šejmince neměníme stravu, jak nás napadne a než jsme přešli na Brunio, zjistili jsme si o firmě a jejích výrobcích mnoho informací.

Pokud vám Brunio nic neříká, je to tím, že značka změnila nedávno název. Dříve se jmenovala Health4dog. Jedním z důvodů, proč nás nadchla, je příprava stravy z kvalitních surovin. Na odpady, které se dávají do granulí, můžete u Brunia zcela zapomenout. Psi dostávají stravu složenou z ideálního poměru masa, zeleniny a přílohy. Je tedy zaručen dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Na to má vliv i způsob, jakým je strava připravována, tedy v páře.
Dost nás přesvědčila skutečnost, že jídlo bylo vytvořeno odborníky na výživu psů. Navíc je v potravinářské kvalitě, a to je přesně to, co si myslím, že si můj pes zaslouží.

Jak jsem již nedávno psala, Šejminka má problémy s drbáním. A drbání byl vlastně jeden z důvodů, proč vznikla tato strava, kdy majitelka firmy se snažila vyřešit tyto obtíže u svého psa.

I díky tomu vznikla vařená strava pro psy, kdy si můžete vybrat z několika složení. Šejminka má nejraději rybí a kuřecí s pohankou, ale koupit se dají i varianty: krůtí, hovězí a zvěřina.
Jsem moc ráda, že existují firmy, které si uvědomily, že i psi si zaslouží kvalitu.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Se psem k Balatonu

Balatongyörök Léto už sice pomalu končí, ale tento článek bude aktuální každý rok. Na začátku musím přiznat, že jsem byla dost skeptická vůči letní dovolené se psem. Přece jen je něco jiného, když vezmete psa na víkend po Čechách nebo někam na hory a něco jiného, když jedete k moři, v našem případě k Balatonu. Zpětně ale musím říci, že jsem byla moc ráda, že jsme ji vzali s sebou a to i přesto, že nás v mnoha ohledech omezovala a dovolená byla přece jen jiná, než kdybychom Šejminku s sebou neměli. Základní tipy, jak se psem k Balatonu: Hrad Sümeg Zařiďte si cestovní pas pro psa – zní to složitě, ale pas funguje jako očkovací průkaz. Dojděte si ke svému veterináři, který vám pas vystaví, a zároveň s tím psa naočkuje. Pokud tedy víte, že se psem budete chtít někdy vycestovat, nechte mu pas vystavit automaticky při očkování, protože jinak ho budete muset přeočkovat, i když ještě jeho očkování bude v platnosti. Po vystavení pasu, a tedy po přeočkování, může pes vycestov

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš