Přeskočit na hlavní obsah

Těsnohlídkovo údolí – ideální místo na výlet se psem


Na okraji Brna se nachází místo, které je jako z pohádky. Má nádhernou atmosféru, kterou podtrhává romantické údolí kolem potoka vedoucího k pomníku spisovatele Rudolfa Těsnohlídka. Oblíbené údolí slavného spisovatele, který se v něm i zastřelil, a má zde tedy pomník, je naším nejoblíbenějším místem na celém Brněnsku. Důvodů je několik:
  •         -je 15 minut autem od centra,
  •           od určitého úseku již nepotkáte téměř nikoho,
  •           nádherná krajina.

Pro psa je toto místo ideální. Trasa začíná na Obřanské zastávce, ale na začátku jdete relativně rušnou dvou kilometrovou cestou kolem Svitavy (https://mapy.cz/s/1a6QQ), 

Údolí potoka - Těsnohlídkovo údolí
Nejlepší část výletu (https://mapy.cz/s/1a6E0) začíná až ve chvíli, kdy narazíte na most přes Svitavu. Pak se jen stačí vydat po žluté a od této chvíle již téměř nenarazíte na lidi. Asi po pěti minutách projdete kolem několika chatek a pak již můžete pustit psa s klidem na volno. Podle plánovače tras trvá okruh 2 hodiny, ale rozhodně si nechte časovou rezervu. Se psem je ten čas hodně relativní. Také cesta je různě schůdná podle počasí. Zvláště kolem potoka je dost bahnito. 

Na konci vás čeká příkrý sešup, takže o to pomaleji půjdete. Nám se jednou stalo, že jsme neodhadli čas a šli z toho kopce totálně po tmě a moc super zážitek to tedy nebyl. Jen ten kopec jsme slézali v té tmě snad hodinu. Každopádně zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je intenzivní. 

V blízkosti zříceniny hradu dejte psa na vodítko, ať nespadne to nějaké díry. Je jich kolem základů hradu docela dost. 

Celkem tedy ujdete něco přes 10 km, ale výlet rozhodně stojí za to. Pokud je trasa na vás příliš dlouhá, podívejte se alespoň k údolí potoka, protože to je rozhodně nejlepší část výletu. Jo a počítejte s tím, že pes bude celý od bahna. Zvláště začátek okruhu bude z tohoto hlediska náročnější.


Jo a pokud chcete vidět, jak šiba přiběhne na přivolání, ale trochu jinak, tak tady máte video: https://www.youtube.com/watch?v=-afnMnrFV08 

Bahnitá cesta Těsnohlídkovým údolím

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…