Přeskočit na hlavní obsah

Přecházíme na nové krmivo

www.brunio.cz
Jak správně krmit psa je jedno z nejčastějších psích témat. Přiznám se, že jsme až do současnosti neměli s krmením problémy. Šejminka jedla pouze granule (Orijen, Acana) a ty ji plně vyhovovaly. Události posledních měsíců nás ale donutily přemýšlet o změně stravy. Načetli jsme spoustu článků, ptali se mnoha lidí a konzultovali jsme naše problémy s veterinářkou. Vše vyústilo v to, že nyní měníme Šejmince stravu.


Proč měníme stravu našemu psovi?

Hlavní důvody, proč zkoušíme novou stravu, jsou dva:
  •           Šejmi nechce granule
  •           Šejmi se neustále drbe

Šejmi si jednoho dne řekla, že už granule nechce a začala je jíst čím dál tím méně. Původně jsme si mysleli, že se jedná jen o nějaký rozmar a že nás psychicky vydírá, abychom jí dávali kuřátko s mrkví a rýží, které miluje nade vše na světě. Navíc výkyvy ve stravě, kdy jeden čas jí hodně a jeden čas málo jsou u ní naprosto běžné. Časem nám ale došlo, že už to není pouhým rozmarem. Ale…

Hlavním důvodem, proč přecházíme na novou stravu, jsou kožní problémy, především drbání. Neustálé drbání má sice od prvního dne, co ji máme a podle veterinářky ho způsobuje příliš suchá kůže, ale jeho intenzita se v poslední době výrazně znásobila. Začali jsme se i bát, aby neměla nějakou alergii. Když jsme od veterinářky dostali vitamíny, srst se mírně zlepšila, snížilo se línání i drbání. Pro nás tedy jasný signál, že pes ve stravě nemá vše, co potřebuje.

Výběr správného krmiva
Není úplně jednoduché se zorientovat mezi mnoha druhy psí stravy a oprostit se od všech reklamních lákadel. Naše představa spočívala v tom, že jsme chtěli něco mezi granulemi a barfováním. K barfování jsme prostě ještě nedospěli. Po dlouhém hledání a zjišťování informací všude možně, jsme narazili na firmu Brunio (www.brunio.cz). Jedná se o takovou krabičkovou stravu pro psy, která je vytvořena odborníky a připravována z čerstvých surovin. Tak teď doufáme, že pomůže a že se Šejminky problémy zlepší.

Přechod na nové krmivo

Přechod na nové krmivo není určitě jednoduchý a má svá pravidla, a proto jsem se rozhodla, že vám o tom, jak měníme stravu, udělám takový krátký seriál. Třeba se od nás inspirujete nebo se naopak poučíte z našich chyb. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Se psem k Balatonu

Balatongyörök Léto už sice pomalu končí, ale tento článek bude aktuální každý rok. Na začátku musím přiznat, že jsem byla dost skeptická vůči letní dovolené se psem. Přece jen je něco jiného, když vezmete psa na víkend po Čechách nebo někam na hory a něco jiného, když jedete k moři, v našem případě k Balatonu. Zpětně ale musím říci, že jsem byla moc ráda, že jsme ji vzali s sebou a to i přesto, že nás v mnoha ohledech omezovala a dovolená byla přece jen jiná, než kdybychom Šejminku s sebou neměli. Základní tipy, jak se psem k Balatonu: Hrad Sümeg Zařiďte si cestovní pas pro psa – zní to složitě, ale pas funguje jako očkovací průkaz. Dojděte si ke svému veterináři, který vám pas vystaví, a zároveň s tím psa naočkuje. Pokud tedy víte, že se psem budete chtít někdy vycestovat, nechte mu pas vystavit automaticky při očkování, protože jinak ho budete muset přeočkovat, i když ještě jeho očkování bude v platnosti. Po vystavení pasu, a tedy po přeočkování, může pes vycestov

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš