Přeskočit na hlavní obsah

Přecházíme na nové krmivo

www.brunio.cz
Jak správně krmit psa je jedno z nejčastějších psích témat. Přiznám se, že jsme až do současnosti neměli s krmením problémy. Šejminka jedla pouze granule (Orijen, Acana) a ty ji plně vyhovovaly. Události posledních měsíců nás ale donutily přemýšlet o změně stravy. Načetli jsme spoustu článků, ptali se mnoha lidí a konzultovali jsme naše problémy s veterinářkou. Vše vyústilo v to, že nyní měníme Šejmince stravu.


Proč měníme stravu našemu psovi?

Hlavní důvody, proč zkoušíme novou stravu, jsou dva:
  •           Šejmi nechce granule
  •           Šejmi se neustále drbe

Šejmi si jednoho dne řekla, že už granule nechce a začala je jíst čím dál tím méně. Původně jsme si mysleli, že se jedná jen o nějaký rozmar a že nás psychicky vydírá, abychom jí dávali kuřátko s mrkví a rýží, které miluje nade vše na světě. Navíc výkyvy ve stravě, kdy jeden čas jí hodně a jeden čas málo jsou u ní naprosto běžné. Časem nám ale došlo, že už to není pouhým rozmarem. Ale…

Hlavním důvodem, proč přecházíme na novou stravu, jsou kožní problémy, především drbání. Neustálé drbání má sice od prvního dne, co ji máme a podle veterinářky ho způsobuje příliš suchá kůže, ale jeho intenzita se v poslední době výrazně znásobila. Začali jsme se i bát, aby neměla nějakou alergii. Když jsme od veterinářky dostali vitamíny, srst se mírně zlepšila, snížilo se línání i drbání. Pro nás tedy jasný signál, že pes ve stravě nemá vše, co potřebuje.

Výběr správného krmiva
Není úplně jednoduché se zorientovat mezi mnoha druhy psí stravy a oprostit se od všech reklamních lákadel. Naše představa spočívala v tom, že jsme chtěli něco mezi granulemi a barfováním. K barfování jsme prostě ještě nedospěli. Po dlouhém hledání a zjišťování informací všude možně, jsme narazili na firmu Brunio (www.brunio.cz). Jedná se o takovou krabičkovou stravu pro psy, která je vytvořena odborníky a připravována z čerstvých surovin. Tak teď doufáme, že pomůže a že se Šejminky problémy zlepší.

Přechod na nové krmivo

Přechod na nové krmivo není určitě jednoduchý a má svá pravidla, a proto jsem se rozhodla, že vám o tom, jak měníme stravu, udělám takový krátký seriál. Třeba se od nás inspirujete nebo se naopak poučíte z našich chyb. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…

Výcvik pozitivkou úvod

Výcvik šib je téma samo o sobě. Objevují se názory, které říkají, že shibu prostě vycvičit nelze. Osobně se mi ale nejvíce líbí názor, že shibu nemá cenu cvičit, se šibou se musíte domluvit. Dnes už vím, že tenhle názor je nejbližší tomu, co se v reálu děje. Shiba je svá, paličatá, dělá věci s rozmyslem a nedělá věci, o kterých není přesvědčena, že mají význam. Není to žádný bláznivý ratlík, který bude skákat tak, jak pískáte. Na druhou stranu je shiba hrozně učenlivá, inteligentní. To jsou ty nejdůležitější předpoklady, se kterými se dá při výcviku pracovat. Foto: Petra Marečková http://psipark.cz/aktuality
Naše začátky ohledně výcviku byly trochu chaotické a dodnes mě to mrzí. Byli jsme, co se týče výcviku psů, úplní začátečníci. Naším cílem bylo vycvičit psa a moc jsme nepřemýšleli nad tím jak. Vybrali jsme klasický cvičák, který nám doporučila známá. Na ten cvičák chodíme dodnes, takže tu rozhodně neříkám, že to byla chyba, ale bereme ho spíše jako další krok k socializaci Šejmin…