Přeskočit na hlavní obsah

Noci se shiba inu

22:00 – šiba zahrabává oslintaný pamlsek pod můj polštář
22:50 – vyndávám pamlsek a schovávám ho
22:51 – šiba je naštvaná
23:05 – jdeme spát
23:08 – šiba skáče do postele a žvýká nový pamlsek, který vzala neznámo kde
23:15 – dochází mi trpělivost, protože se v tom kraválu nedá spát
23:18 – beru jí nový pamlsek a opět ho schovávám
23:20 – nemám se kam vrátit, postel je plně obsazena
23:22 – urvávám 15 cm prostoru
23:25 – mám zaražený v obličeji šiby zadek
23:26 – spím
0:45 – šiba mě obchází a uvelebuje se na druhou stranu, mám 20 cm místa
0:46 – jdu na záchod
0:48 – nemám kde spát, šiba zabrala celou postel
0:50 – urvávám 10 cm prostoru
0:51 – šiba je na mě naštvaná
0:52 – páníček je naštvanej, že ho JÁ pořád budím
0:53 – spím
1:18 – šiba chce zpět pamlsek
1:18 – 1:25 – děláme s páníčkem, že spíme
1:30 – šibu to přestává bavit a usíná
1:31 – spím
5:03 – šiba mi chce spát u nohou, přemisťuje se
5:15 – mám křeče v nohách
5:16 – zvykám si žít s křečí v noze
5:17 – usínám
7:01 – konečně mám pocit, že jsem získala maximální možný prostor v posteli
7:02 – šiba se přijde ke mně přitulit, schoulí se vedle mne do klubíčka, poprvé nečuchám její zadek
7:03 – 7:40 – to je tak sladký, celou dobu ji hladím
7:42 – páníček se probudí a říká: „Co jste tady zas celou noc vyváděli???.“

A víte co? Zítra a pozítří a popozítří a popopopopozítří to bude stejný, úplně, úplně stejný. Jen možná s tím rozdílem, že si zrovna tu noc vybere šiba páníčkovo stranu.
Je krásné býti psem. Býti naším psem.

Nezapomeňte, že nejvtipnější zážitky najdete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/zivotseshibainuKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…