Přeskočit na hlavní obsah

Zločin spáchaný na šibě


Většinou je Šejmi tím, kdo nás v rodině tyranizuje, ale včera se stala naopak obětí ona. A ne že bych chtěla práskat, ale hlásit se to musí...

Abyste pochopili, co se stalo, musíte vědět, jak ukončujeme venčení. Vždy, když přijdeme do bytu, řekneme Šejmince „pacičky“ a zatímco čeká na vodítku, které připevníme na kliku ode dveří, jdeme do koupelny pro hadr, abychom jí mohli utřít packy.

Včera večer venčil přítel, což již samo o sobě  značí katastrofu. A to ani nemluvím o tom, že byl předtím v hospodě a měl v sobě 3 piva!!!!!! Venčení proběhlo, přišli domu, přítel dal vodítko na kliku a odešel pro hadr. Teda asi si myslel, že jde pro hadr, protože si mezitím přišel do pokoje, kde jsem byla já, sundat svetr. Já v domnění, že už je vše hotovo jsem začala konverzaci o tom, jaké vánoční cukroví budeme péct letos, protože každý rok děláme úplně jiné. Tentokrát to bude v mezinárodním stylu: řecké, americké, švédské, prostě samá novinka. Nadšeni z toho, jak jsme to hezky vymysleli, jsme 30 minut debatovali o výjimečnosti našeho budoucího cukroví. Prostě strašně duchaplná konverzace. A za celou dobu jsme si nevzpomněli ani jednou na šibu. Ani jednou jedinkrát.

Ten šok, když přítel potřeboval jít do koupelny a najednou zahlédl šibu na kterou zapomněl. Ona tam chudinka stála 30 minut přivázaná na vodítku a ani se nehnula. Za celou dobu ji ani nenapadlo si lehnout, což by jí délka vodítka dovolila. Stála ve výstavním postoji, vodítko totálně napnuté a ani se nepohnula. Ani nezaštěkala, nezakňourala, prostě nic. Jen tak smutně koukala těma svýma velkýma psíma očima.

Já, která samozřejmě za nic nepomohu (jako vždy) jsem hned za ní šla, vzala jí do náruče a pak jsem jí mnohokrát opakovala, že to je skandál jakého se ten zlobivý páníček dopustil a slíbila jsem jí, že to na něj prásknu na internetu. Tímto jsem svůj slib splnila J Šiba byla pak ještě chvíli v tranzu, pak si vzala VELKÝ kus sušené plíce, který dostala jako satisfakci a skočila páníčkovi do postele a tam mu celou plíci za trest rozdrobila, což nikdy nedělá, protože ví, že to dělat nesmí.


Chudák naše Šejminka. Moc moc zlý páníček!!!!! 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…