Přeskočit na hlavní obsah

Šiba a počítač: 90 % shoda

Život s informatikem musí člověka chtě nechtě poznamenat. Takže se není čemu divit, když vidím chybu v software i v naší Šejmince. Možná byste se ale divili, co všechno má šiba a počítač společného.

Například permanentní zamrzání. Šiba funguje, funguje a najednou zamrzne (doslova). Kouká do dálky a ani se nehne. Ba co víc, ono s ní vůbec nic nehne. Stává se to venku, stává se to doma, stává se to kdykoliv bez jakékoliv příčiny. Chyba prostředí je tedy naprosto vyloučená. Zamrznutí je možné vyřešit pouze restartem (pamlsky, povel, pošťouchnutí). Někdy šiba rozmrzne až po opětovném restartu.

Od samého začátku je šiba nahozená do úsporného režimu. Jí minimálně, spí maximálně. Navíc chodí pomalu a s rozvahou, že to někdy vypadá, jakoby jí docházely baterky.

Šiba má v sobě, stejně jako počítač, mnoho programů. Nejlepší je program spánku. Za to katastrofou je program zlobení. Pokud se ale tyto programy naučíte ovládat, bude šiba dobře pracovat a sem tam přinese i nějaký pozitivní výstup. Smiřte se ale s tím, že stejně jako počítač má programy, které nikdy ovládat nebudete.

Velmi důležitým tlačítkem je u šiby home. Home pro ni znamená všechno a poctivě si ho střeží. Pokud někdo naruší její home, patřičně ho z něj vykáže, nejčastěji štěkáním.
Stejně jako bez počítače, se ale bez šiby neobejdete. Jak ji jednou máte doma, začnete na ní být závislí. A to, i když vás zlobí, kouše a neposlouchá a vy byste nejraději někdy zmáčkli ctrl+alt+delete.


Šiba je nejlepším operačním systémem na světě. A to, i když by jí občas neškodilo upgradování na hodnější verzi.Nezapomeňte nás sledovat na FB: https://www.facebook.com/zivotseshibainu/?fref=ts 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…