Přeskočit na hlavní obsah

Šiba a počítač: 90 % shoda

Život s informatikem musí člověka chtě nechtě poznamenat. Takže se není čemu divit, když vidím chybu v software i v naší Šejmince. Možná byste se ale divili, co všechno má šiba a počítač společného.

Například permanentní zamrzání. Šiba funguje, funguje a najednou zamrzne (doslova). Kouká do dálky a ani se nehne. Ba co víc, ono s ní vůbec nic nehne. Stává se to venku, stává se to doma, stává se to kdykoliv bez jakékoliv příčiny. Chyba prostředí je tedy naprosto vyloučená. Zamrznutí je možné vyřešit pouze restartem (pamlsky, povel, pošťouchnutí). Někdy šiba rozmrzne až po opětovném restartu.

Od samého začátku je šiba nahozená do úsporného režimu. Jí minimálně, spí maximálně. Navíc chodí pomalu a s rozvahou, že to někdy vypadá, jakoby jí docházely baterky.

Šiba má v sobě, stejně jako počítač, mnoho programů. Nejlepší je program spánku. Za to katastrofou je program zlobení. Pokud se ale tyto programy naučíte ovládat, bude šiba dobře pracovat a sem tam přinese i nějaký pozitivní výstup. Smiřte se ale s tím, že stejně jako počítač má programy, které nikdy ovládat nebudete.

Velmi důležitým tlačítkem je u šiby home. Home pro ni znamená všechno a poctivě si ho střeží. Pokud někdo naruší její home, patřičně ho z něj vykáže, nejčastěji štěkáním.
Stejně jako bez počítače, se ale bez šiby neobejdete. Jak ji jednou máte doma, začnete na ní být závislí. A to, i když vás zlobí, kouše a neposlouchá a vy byste nejraději někdy zmáčkli ctrl+alt+delete.


Šiba je nejlepším operačním systémem na světě. A to, i když by jí občas neškodilo upgradování na hodnější verzi.Nezapomeňte nás sledovat na FB: https://www.facebook.com/zivotseshibainu/?fref=ts 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…

Výcvik pozitivkou úvod

Výcvik šib je téma samo o sobě. Objevují se názory, které říkají, že shibu prostě vycvičit nelze. Osobně se mi ale nejvíce líbí názor, že shibu nemá cenu cvičit, se šibou se musíte domluvit. Dnes už vím, že tenhle názor je nejbližší tomu, co se v reálu děje. Shiba je svá, paličatá, dělá věci s rozmyslem a nedělá věci, o kterých není přesvědčena, že mají význam. Není to žádný bláznivý ratlík, který bude skákat tak, jak pískáte. Na druhou stranu je shiba hrozně učenlivá, inteligentní. To jsou ty nejdůležitější předpoklady, se kterými se dá při výcviku pracovat. Foto: Petra Marečková http://psipark.cz/aktuality
Naše začátky ohledně výcviku byly trochu chaotické a dodnes mě to mrzí. Byli jsme, co se týče výcviku psů, úplní začátečníci. Naším cílem bylo vycvičit psa a moc jsme nepřemýšleli nad tím jak. Vybrali jsme klasický cvičák, který nám doporučila známá. Na ten cvičák chodíme dodnes, takže tu rozhodně neříkám, že to byla chyba, ale bereme ho spíše jako další krok k socializaci Šejmin…

Strach psů z petard a co s tím

Silvestr je pro nás spojen s pořádáním oslav a veselím, bohužel ale také s petardami a ohňostroji. Zatímco nás tyto oslavy většinou nechávají klidnými, pro psy jsou velmi stresujícím obdobím. Jsou psi, kteří jsou doslova paničtí a bohužel se najdou i případy, kdy jejich strach skončí tragicky.Proč se psi bojí petard? Hlavní důvody, proč se psi bojí petard, jsou dva. Prvním je samotný zvuk rachejtlí. Psi mají totiž