Přeskočit na hlavní obsah

1000 a jedna podoba šiby

Šiba, chová se jako král zvířat, vypadá jak liška, spí jako mlok, ale ve skutečnosti je chameleonem majícím tisíc a jednu podobu.

Šiba anděl
Andělskou tvář hází šiba nejčastěji. Nejvíce pak na návštěvy, které jen kroutí hlavou a nechápou mé nářky na těžkou to šibí výchovu: „Tohle, že je ten pes, co pořád zlobí?“. Největší anděl je, když spí. To je najednou tak krásná, milá, sladká a křehká. V té chvíli zapomenete úplně na vše, co vám celý den prováděla.

Šiba lovec
Najednou se zastaví a upřeně sleduje svoji oběť. Její výraz je naprosto soustředěný, bez jakékoliv známky emocí. Když šiba sleduje svoji oběť, úplně se zastaví čas. Pouze sem tam střihne ouškama, a když má situaci pod kontrolou, rozběhne se tím nejtišším způsobem na světě, a když chce, tak chytí. Zatím to odnášejí především mouchy a k mé nelibosti i motýli L.


Šiba psychický vyděrač
Její oči vás propichují a vás ten pohled bolí. Kouká tak smutně, že jste v životě nic smutnějšího neviděli. Vypadá, že umře, když nedosáhne svého, tak bezbranná, sladká, odevzdaná a vy víte, že jí musíte dát vše, co chce.

Šiba šnek
Není třeba nikam spěchat, protože když jste šiba, celý svět přijde za vámi. Šiba pomalu a s rozmyslem našlapuje. Když má svoji šnečí náladu, nikdy neudělá žádný zbytečný pohyb navíc. I když si hraje s míčkem, počká, až se míček odrazí od zdi a co nejvíce se k ní přiblíží. Šiba pomalu našlapuje a kochá se svým světem. Má tak klidný výraz, že to ani není možné.

Rozmazlená šiba
Když máte šibu, jste plně v její moci a musíte dělat vše, co ona chce. A pak ani nevíte jak, ale najednou zjistíte, že ona leží na posteli, hází vám míčky na zem, zatímco vy je chytáte a nosíte jí je zpět. A když náhodou nechcete plnit její příkazy, mírně si štěkne, aby dala najevo svoji nespokojenost s vašim chováním.

Inteligentní šiba
Šiba nic nedělá jako normální pes. Do ničeho se nehrne, vše si v klidu rozmyslí. Nad vším přemýšlí a vždy se vydá cestou nejmenšího odporu. Vždy pochopí ihned, co se po ní chce, ale pokud jí to nedává smysl, tak to nikdy neudělá.

Unavená šiba
Malátné tělo, svěšený čumáček a pomalu se zavírající víčka. Šibu ovládla únava a chce spát. Je tak klidná a pomalu oddechuje. A i když se jí zdají ty nejkrásnější sny, vždy ví, co se kolem ní děje.

Paličatá šiba
Když si šiba řekne: „NE“, tak prostě NE! Chce jít doprava, tak prostě se jde doprava. Chce koukat z okna, tak se prostě musí jít koukat z okna. Nechce nikam jít, tak si lehne na zem a nic s ní nehne. Klidně se nechá uškrtit na vodítku, ale musí být po jejím.

Něco kující šiba
Ticho před bouří. Hodná šiba, naprosto oddaná, tichá a klidná. Naprosto poslušná, a to až do chvíle, kdy vykoná svůj pečlivě promyšlený plán. Něco kující šiba je předzvěstí zlobivé a neposlušné šiby.

Hysterická šiba
Hysterická scéna aplikovaná převážně u veterináře. Házení tělem do úplně nepřirozených poloh a šílený vřískot o frekvencích vedoucích téměř k popraskání okenních tabulí.

Šiba kouč
Jestli něco šiba umí, tak je to drezůra páníčků. Během krátké chvilky je naučí i aportovat. Její metody jsou maximálně sofistikované a výsledky stoprocentní. Nejzajímavější na tom je, že vás šiba trénuje, aniž byste měli pocit, že jste trénovaní.

Nádherná šiba

V některých okamžicích je šiba krásnější než obvykle. Vždy, když našlapuje s grácií po svém světě. Vždy, když vás tiše pozoruje. Je to nejfotogeničtější pes na světě, navíc její krása je hluboká, dána její povahou a inteligencí.


Jo a nezapomeňte nás sledovat na Facebooku!  https://www.facebook.com/zivotseshibainu/?fref=ts

Komentáře

  1. Wau, pri vasom opise shiby, mam pocit, ze to asi ani nie je pes..ja na tu svoju este len cakam, ale cim viac hltam tie vase prispevky, az mam obavy s akym iq tu mam do cinenia..ci ona vobec bude chciet mna? 😃

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Se psem k Balatonu

Balatongyörök Léto už sice pomalu končí, ale tento článek bude aktuální každý rok. Na začátku musím přiznat, že jsem byla dost skeptická vůči letní dovolené se psem. Přece jen je něco jiného, když vezmete psa na víkend po Čechách nebo někam na hory a něco jiného, když jedete k moři, v našem případě k Balatonu. Zpětně ale musím říci, že jsem byla moc ráda, že jsme ji vzali s sebou a to i přesto, že nás v mnoha ohledech omezovala a dovolená byla přece jen jiná, než kdybychom Šejminku s sebou neměli. Základní tipy, jak se psem k Balatonu: Hrad Sümeg Zařiďte si cestovní pas pro psa – zní to složitě, ale pas funguje jako očkovací průkaz. Dojděte si ke svému veterináři, který vám pas vystaví, a zároveň s tím psa naočkuje. Pokud tedy víte, že se psem budete chtít někdy vycestovat, nechte mu pas vystavit automaticky při očkování, protože jinak ho budete muset přeočkovat, i když ještě jeho očkování bude v platnosti. Po vystavení pasu, a tedy po přeočkování, může pes vycestov

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš