Přeskočit na hlavní obsah

Jak shiba hárá


Ačkoliv naše šiba dohárala již před 2 měsíci, až teprve nyní jsem dostala odvahu o tom napsat. Musela jsem si totiž spoustu věcí vybloknout a na další spoustu věcí začít koukat s nadhledem.
Celé to začalo výraznou změnou jejího chování. Začala se chovat jako blázen, neposlouchala, zlobila, pořád něco hrabala, kousala, vše ničila a dělala to hlavně v noci, aby naše utrpení ještě znásobila. To, že je zle jsem poznala ale až ve chvíli, když přítel, mající radar na jakékoliv menstruační cykly, oznámil: „Chová se jako kravka, ta to určitě dostane!“ A jak pravil, tak se stalo. Šiba začala hárat. A najednou docela příjemná změna chování. Šiba byla hodná, klidná, nic neničila a dokonce byla mimořádně přítulná. Bohužel i k psovi mých rodičů. Pes, který ji do té doby maximálně ignoroval, z ní byl najednou úplně paf. Trochu se mi udělalo mdlo při představě kombinace shiba-malamut-ovčák a tak jsem šibu urychleně dostala z Matesova dosahu. A z dosahu všech teriérů, jorkšírů, jezevčíků a pouličních směsek. Během hárajících 14 dnů bylo její chování celkem fajn, v té době jsme navíc zjistili jednu užitečnou věc: našli jsme šibí kryptonit. Věc, která kdykoliv udělá ze šílené šiby anděla. Jsou to hárací kalhotky. Objev, za který jednou určitě dostaneme Nobelovu cenu, má nedozírné praktické využití. Vždy, když má totiž šiba kalhotky, je hodná. Hned jak jí je sundáme, stane se z ní turbomyš.


Jelikož jsem si opravdu spoustu věcí vyblokla, můžu říct, že jsme hárání relativně přežili. To, co si asi nevybloknu nikdy je, že nám po hárání začala „vojíždět“ nohy. No nám… většinou jen mně. Ale dost hustě a nedala se téměř odtrhnout. Prostě jí totálně šiblo. Najednou shibo-malamuto-ovčák nezní jako šílená kombinace, co? 

Komentáře

  1. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

    Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší šance na výhru

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Výcvik pozitivkou úvod

Výcvik šib je téma samo o sobě. Objevují se názory, které říkají, že shibu prostě vycvičit nelze. Osobně se mi ale nejvíce líbí názor, že shibu nemá cenu cvičit, se šibou se musíte domluvit. Dnes už vím, že tenhle názor je nejbližší tomu, co se v reálu děje. Shiba je svá, paličatá, dělá věci s rozmyslem a nedělá věci, o kterých není přesvědčena, že mají význam. Není to žádný bláznivý ratlík, který bude skákat tak, jak pískáte. Na druhou stranu je shiba hrozně učenlivá, inteligentní. To jsou ty nejdůležitější předpoklady, se kterými se dá při výcviku pracovat. Foto: Petra Marečková  http://psipark.cz/aktuality Naše začátky ohledně výcviku byly trochu chaotické a dodnes mě to mrzí. Byli jsme, co se týče výcviku psů, úplní začátečníci. Naším cílem bylo vycvičit psa a moc jsme nepřemýšleli nad tím jak. Vybrali jsme klasický cvičák, který nám doporučila známá. Na ten cvičák chodíme dodnes, takže tu rozhodně neříkám, že to byla chyba, ale bereme ho spíše jako další krok k socia