Přeskočit na hlavní obsah

Umřel nám ptakopysk. Už zase.

Šejminka je to nejrozmazlovanější štěně na světě, a to nejen námi, ale i všemi kolem. A tak se všichni předháněli v tom, kdo jí dá ten nejlepší dárek. Když pominu ten tátovo, kterým byla uříznutá plastová vodovodní trubka (fakt doporučuji na bolavé zuby), tak nejvíce zabíraly plyšové hračky. Ty dostala celkem tři: ovečku, ptakopyska a mozkovou buňku. A shiba je vážně milovala, okusovala jim co šlo, ale nikdy jim „neubližovala“.


Jednoho krásného dne se na ovečce objevila únava materiálu a chytrá shiba díky tomu poznala, že je uvnitř plyšových hraček výplň. Tímto okamžikem jakákoliv plyšová hračka vydržela maximálně deset minut. Šiba měla jeden jediný cíl: dostat se k výplni. Fakt nechápu, jak si to ta potvora psí dokázala spojit a zapamatovat. Takže nám umřela nejen ovečka, ale i oblíbený ptakopysk a dokonce i mozková buňka (nejen ta má, ale i ta plyšová). A dost! Vzala jsem zničené hračky a dala je do šibí tašky ze sentimentu (normálně vše házím do koše, asi už stárnu).

Zrovna včera, 3 měsíce po poslední demolici jsem dostala nápad vrátit hračky k životu. Vzala jsem jehlu a niť a spravila je. Šejmi, když viděla ptakopyska, mohla se radostí zbláznit (byla to její nejoblíbenější hračka, i ho používala jako polštář) a dokonce vypadala, že mu tentokrát neublíží. Hm, ale jenom vypadala. Hodinu na to koukám, že se pod postelí válí hromada bílé výplně. A Šiba? Naprosto bez zájmu, své dílo již dokonala.


No jo, pes zničil hračku, to je toho… Ale jak to udělala! Úplně na jiném místě, než které bylo zašito, vykousla zuby malý otvor a z toho mikro otvoru dokázala vyrvat tu náplň. Z mého pohledu je to naprosto technicky nemožné, zvláště v tak krátkém čase. Vsadím se, že celé tři měsíce bez plyšových hraček vymýšlela, jak je co nejrychleji zničit. Sbohem ptakopysku…
                                                      Ta díra byla menší, než to vypadá.


Nevím, zda mohu dovolit, aby to samé provedla ovečce…Sledujte nás na FB: https://www.facebook.com/zivotseshibainu

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…