Přeskočit na hlavní obsah

8 důvodů proč si pořídit šibu


 Pořadí důvodů je čistě náhodnéJ
  1.  Je čistotná – tuhle vlastnost na šibě úplně miluji. Díky tomu, že je shiba čistotná, tak nesmrdí. Fakt ideální pes! Pořád se líže, čistí jako kočka. I když přijde z venku špinavá, za chvíli je čistá. To, jak jí vadí špína je vidět i na procházkách. Našlapuje s rozmyslem, neleze do žádných louží a bahno jí až děsí. Je také suprovým sběračem prachu a jakékoliv špíny na podlaze. Co máme Šejminku, máme podlahu naprosto čistou. Trochu je problém, když přijdeme někam na návštěvu a ona hned začne uklízet. Babička, vždy důsledná na úklid, dodnes nerozdýchala, jak jí Šiba přinesla nánosy prachu z rohů s výrazem: „to si to neumíš uklidit?“.
  2. Neštěká – klid a pohoda vládne v rodině kde je shiba. Zatímco rodičů malamut Mates se může štěkotem zbláznit, šibu vše nechává klidnou. Jestli chcete psa do bytu, tak rozhodně shiba-inu. Naši sousedi nás milují. Neříkám, že nikdy nezaštěká, ale pouze ve výjimečných situacích. (v našem případě, když leží na zemi pet láhev, to se vždy může zbláznit. Holt ekolog).
  3. Minimální nároky na údržbu – shiba je skoro bezúdržbový pes. Tím, že je čistotná ji nemusíte často koupat. Nyní je Šejmince 8,5 měsíce a koupali jsme ji jednou. Když přijdeme z venku,tak jí packy sice otíráme, ale když to neuděláme, stejně si je hned sama očistí.
  4. Ekonomický pes – tuhle výhodu určitě vyvrátím, až budu psát o tom kolik nás shiba měsíčně stojí, ale ekonomiku vidím v tom, jak úsporně jí. Vlastně ona snad ani nejí :)
  5. Nedělá loužičky – výhoda, která mě nikdy nepřestane fascinovat. Za celou dobu, co šibu máme, udělala loužičku doma jen 3 krát. A to pouze kolem šestého týdne. Jednou to bylo ze spaní a když se probudila a viděla to, měla hrozný trpitelský výraz. Podruhé to bylo v zápalu hry a potřetí to byla naše chyba, když jsme nevyslechli hned její kňourání. To, že si šiba nikdy neznečistí vlastní byt je tudíž pravda. Aspoň u té naší.
  6. Ideální na venčení – šibu venčíme pouze 3krát denně, a to už od 3 měsíců věku. Dokáže vydržet strašně dlouho. A není to tím, že jsme zlí páníčkové, co jí nevenčí, když chce. Ona prostě nechce. To, jak vydrží je skvělé zejména v noci. Od první chvíle, co ji máme, nás nechala celou noc spát. Vyvenčili jsme ji ve 23:00 a pak až v 8:00. A to jsme ji ještě museli přemlouvat, aby vylezla z pelíšku. Tohle je jedna z předností, kterou bych chtěla vyzdvihnout.
  7. Samostatná – šiba rozhodně není žádný pes na nonstop hraní. Ráda vás přivítá, ráda si s vámi pohraje, ale po chvíli se jde zase věnovat svým věcem. Je naprosto samostatná. Nevyžaduje neustále vaši pozornost. Ale také má úžasný talent poznat, kdy potřebujete pracovat, a v tu chvíli začne zlobit.
  8. Povaha – nejvíc ze všeho miluji šibí povahu. Shiba je osobnost, dělá jen věci, které mají význam a i nad nimi přemýšlí. Je majetnická, tvrdohlavá, veselá, ale také roztomilá a vděčná. Šiba vám dokáže během minuty proměnit špatnou náladu na dobrou a nikdy vás nepřestane překvapovat svojí inteligencí. Prostě shiba! 
Určitě jsem na nějakou výhodu zapomněla:(

Pozn. Sledujte nás na FB: https://www.facebook.com/zivotseshibainu

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Se psem k Balatonu

Balatongyörök Léto už sice pomalu končí, ale tento článek bude aktuální každý rok. Na začátku musím přiznat, že jsem byla dost skeptická vůči letní dovolené se psem. Přece jen je něco jiného, když vezmete psa na víkend po Čechách nebo někam na hory a něco jiného, když jedete k moři, v našem případě k Balatonu. Zpětně ale musím říci, že jsem byla moc ráda, že jsme ji vzali s sebou a to i přesto, že nás v mnoha ohledech omezovala a dovolená byla přece jen jiná, než kdybychom Šejminku s sebou neměli. Základní tipy, jak se psem k Balatonu: Hrad Sümeg Zařiďte si cestovní pas pro psa – zní to složitě, ale pas funguje jako očkovací průkaz. Dojděte si ke svému veterináři, který vám pas vystaví, a zároveň s tím psa naočkuje. Pokud tedy víte, že se psem budete chtít někdy vycestovat, nechte mu pas vystavit automaticky při očkování, protože jinak ho budete muset přeočkovat, i když ještě jeho očkování bude v platnosti. Po vystavení pasu, a tedy po přeočkování, může pes vycestov

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu? Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu.  Je shiba vycvičitelný pes?

Můj pes není liška!

Shiba-inu Miluji to, co Šejmi každý den vymyslí. Miluji její povahu, to jak je paličatá, dominantní, sladká a nádherná. Každý den děkuji za to, že ji mám. A jsem víc a víc hrdá na to, že je celá moje (naše). Vždy se dmu pýchou, když ji venčím a ona kráčí jako královna. Našlapuje zlehka, s noblesou. Nejen, že rozzáří můj den, ona rozzáří i celé město, kterým procházíme. Má hrdost snad ani nemůže být větší. Větší nemůže být ani má jistota, že je to ten nejkrásnější pes na celém světě (stejně tak, jako má tuhle jistotu každý majitel psa). Zaručeně. Tento krásný pocit mi může zkazit jen jediné. Typická věta kolemjdoucího: „Ty jo, ta vypadá jako liška“…. A z pocitu hrdosti je pocit marnosti. Někteří trvají na tom, že to určitě liška je. Jedna malá holčička se mě dokonce se strachem v očích ptala, co je to za zvíře a nevěřila tomu, že je to pes. Je to marné, je to marné, je to marné… No tak, můj pes vážně není liška! Já to musím vědět! Můj děda totiž mnoho let na vesnici liš