Přeskočit na hlavní obsah

Psí smrtelná nemoc na šest

Může mi tu někdo, prosím, vysvětlit, od kdy je HÁRÁNÍ psí smrtelná nemoc na šest? Ne jako vážně, my jako teď háráme (fáráme) a já jsem zjistila, že je to jedna z věcí, na kterou by majitelé fen (hen) měli dostat nějaké speciální školení. Já totiž opakovaně propadám depresi pokaždé, když jdu s fárající henou na procházku. Začalo to úplně nevinně. Jdeme ven a potkáme psa na vodítku. Pes samozřejmě slintá blahem a začne na Šejmi dorážet. Oba jsou na vodítku, situace podle mne naprosto pod kontrolou. Najednou pán zjistí, že fáráme, koukne pyšně na svého psa, jehož rodiči bylo snad celé sídliště, a pak pohrdavě na naši výstavní henu, odplivne si a řekne: „Fuj, to by byla ošklivá štěňata.“ Než se vzpamatuji z toho šoku, že si pán myslí, že by můj pes zničil celou linii pouliční směsky, dostávám přednášku o tom, že přece musím hlásit, že fáráme předem.

Ups, zase nějaké psí pravidlo, o kterém nevím. Jelikož jsem ale slušně vychovaná a vše mi stačí říct jednou, následujících pár dní každému pejskaři hlásím, že fáráme už místo pozdravu. No a tím se dostávám do tří situací. Buď lidé souhlasně přikývnou a je na nich vidět, jak mě v duchu chválí, že tuto smrtelnou nemoc dopředu hlásím, nebo na mě všichni koukají jak na cvoka, proč jim to jako říkám, zda jsem se nezbláznila, koho to jako zajímá. Nejhorší je ale třetí skupina pejskařů, která, když řeknu, že fáráme, začne propadat panice, svého psa táhne kilometr od nás, ani na nás nepromluví, ani se na nás nepodívají a jejich jediným cílem je dostat se co nejdále od nás, aby se nenakazili. Takže si trochu začínám myslet, že je to přenosné i na člověka. No tak takhle si tu v Brně se Šejminkou fáráme.

PSÍ BLOG
Náš Facebook: https://www.facebook.com/zivotseshibainu/
Náš Instagram: @zivotseshibainu

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

20 základních pravidel výcviku pozitivní motivací

V tomto článku se budu věnovat základům pozitivní motivace. Tedy všemu, co byste měli znát, než se dáte do tohoto typu výcviku.


Pozitivní motivace vychází z toho, že odměna tvoří chování, zatímco trest chování zastavuje. Trestem tedy nikdy nevytvoříte chování u psa!Při výcviku se používají pamlsky několika hodnot. Doporučuje se při učení nového cviku používat pamlsky nejvyššího řádu, a pro opakování již pamlsky nižšího řádu.Psovi se slovem označuje začátek a konec výcviku. Například: "CVIČÍME" a po skončení: "KONEC CVIČENÍ, VOLNO". Odměňováno je žádoucí chování. Nežádoucímu chování se předchází.Odměňují se jednotlivé kroky. Například je naším cílem dostat psa na bedýnku. Upřeně koukáme na bedýnku a odměňujeme vše, co vede psa k dosáhnutí tohoto cíle. Tedy napřed samotný jeho pohled na bedýnku, očuchání, položení packy apod.Po odměně následuje restart. Pes položí packu na bedýnku, odměníte i tento mezikrok a následně hodíte další pamlsek do dálky a řeknete: "Hl…

Zkouška nervů paničky

Panička si na víkend pozvala na naši chaloupku pro mě zcela cizí lidi. Vůbec nechápu, co jí to napadlo. Navíc se mě ani nezeptala, což již samo o sobě je donebevolající. Myslím, že jí už dlouho dávám jasně najevo, že ta chalupa je moje, ale ona je prostě úplně natvrdlá a nechápe to. Ti divní lidi pořád do ní něco nalévali a ona byla nějaká veselá, což se mi nelíbilo, protože se mi věnovala méně, než obvykle. Moc jsem to nepochopila. Zapíjeli prý nějakého narozeného Filípka. No ale co je mě do nějakého Filipa? A to ani nemluvím o tom, že už ho tento týden zapíjela třikrát. Takže jistě chápete, že jsem byla celý víkend rozhořčená, a když už ti lidi konečně vypadli, tak jsem se paničce chtěla pomstít. Prostě dát jasně najevo, kdo je tady pánem. Chvíli jsem přemýšlela jak, ale nakonec se příležitost naskytla sama. Panička mě totiž vzala ke své tetě na návštěvu. A normálně si myslela, že si tam budu hrát a budu hodná. No, tak to tedy fakt ne. Začala jsem vymýšlet lumpárny, zatímco panička…

Článek o šibách, který nebude v časopise

Jaké to je mít doma shiba-inu?
Šiba je velmi odlišná od ostatních plemen. Je velmi inteligentní a paličatá. Žije ve svém světě a do toho pouští jen vyvolené. Být pánem šiby, je jakési privilegium, které si uvědomíte až při soužití s ní. Mít doma šibu je jako žít na houpačce, nikdy nevíte, co udělá. Někteří možná namítnou, že to nelze vědět u žádného psa, ale u šiby je to přece jen jiné. Možná je to právě její vysoká inteligence, která z ní dělá výjimečného psa. Většina psů se podřídí tomu, co chce jejich pán, ale šiba taková není. Vy musíte pochopit ji. Musíte ji respektovat a stanovovat hranice velmi opatrně, protože cokoliv uděláte špatně, xkrát se vám vrátí. Šiba není klasický pes, je to snad jiný živočišný druh. Je hrozně věrná, oddaná, ale přitom maximálně samostatná. Ona pány svým způsobem nepotřebuje, oni prostě potřebují ji. Je hodně klidná a rozvážná. Prostě nad vším hrozně dlouho přemýšlí. Je čistotná a tichá, takže ideální pes do bytu. 
Je shiba vycvičitelný pes? Myslíte si,…